O nás

Nabízíme ubytování v nově zrekonstruovaném apartmánu – původně vejminku - na staré hospodářské usedlosti poblíž obce Komařice v Jižních Čechách. Hospodářství se nachází na samotě u lesa, cca 1 km od obce, v těsné blízkosti rybníků. Po více než 250 let zde žili tesařští mistři příslušející ke komařickému zámku. Proto se dodnes této samotě říká místně "U Tesařů", i když toto řemeslo již v naší rodině nedržíme.

Apartmán je situován v samostatném objektu s vlastním vchodem, což zaručuje soukromí nezávisle na stálých obyvatelích rodiny. K dispozici vám bude obývací pokoj s manželskou postelí a rozkládací pohovkou, kuchyň, záchod a koupelna se sprchovým koutem. 

Ubytování je ideální pro pár, rodinu s dvěma dětmi, maximálně můžeme ubytovat 4 dospělé osoby. Kuchyně je plně vybavena vším, co potřebujete pro příjemný pobyt - kávovar, rychlovarná konvice, dvouplotýnkový vařič, mikrovlnná trouba, lednička a samozřejmě veškeré potřebné nádobí. Voda je z vlastní studny, pitná, teplo v chladném období zajišťuje tepelné čerpadlo nebo krb na dřevo.

V domě nenajdete televizi, ale samozřejmostí je wi-fi připojení. 

Vybavení domu

  • Kuchyně – lednice, kávovar s kapslemi, rychlovarná konvice, toastovač, topinkovač, mikrovlnná trouba, dvouplotýnkový vařič s kuchyňským nádobím, jídelní servis, základní suroviny (čaje, sůl, pepř, cukr, olej, ocet aj.)
  • Koupelna – ručníky a osušky, tuhé i tekuté mýdlo, šampon, sprchový gel, kondicionér, fén. Samozřejmostí je toaletní papír, dětské prkénko na toaletu.  
  • Ostatní - pračka včetně pracího prostředku, sušák na prádlo, žehlička, žehlící prkno. Dům má v obývací místnosti síť proti hmyzu, klimatizaci u nás potřebovat nebudete. 
  • Topení - dům je autonomně vytápěn pomocí tepelného čerpadla, případně je možné si pro atmosféru v zimních měsících zatopit v krbu připraveným dřevem.
  • Posezení - před domem je na malé předzahrádce stolek se čtyřmi židlemi, na louce u rybníka klasické ohniště pro opékání špekáčků. 

Naše zvířata

Zvířata jsou u nás samostatnou kapitolou. Máme je rádi, a i přes hospodářský význam některých z nich se k nim chováme jako k domácím mazlíčkům. U nás se jistě nevyhnete kontaktu s labradorkou Fridou, která miluje všechny dvounohé tvory bez vyjímky výšky, věku a pohlaví, a určitě se na vás přijde podívat. Když budete mít štěstí, potkáte se s některou z našich tří koček. Většinou jsou ale někde v křesle nebo na gauči. Páv s pávicí velice rádi sedají na okno či zábradlí u vchodu a sledují, co se děje uvnitř. Možná vás budou pozorovat u snídaně. V jarních měsících má páv největší starosti s tím, jak zaujmout partnerku. 

Drůbeži nemáte šanci se vyhnout. Slepičky klasické, ozdobné i hedvábné jsou zkrátka všude, stejně tak perličky, husy nebo kachny. Králičice i morčata rádi uvítají cokoliv dobrého k jídlu, i malé pohlazení. Ovce a kozy jsou vždy připraveny vniknout pod zahradu a spořádat vše, na co přijdou.

Děti jsou u nás vítány, umožňujeme jim kontakt se zvířaty, krmení, pohlazení. Rodiče prosíme, aby byli vždy u dětí přítomni, předejdeme tak případným nepříjemnostem.

Upozorňujeme, že ubytování je vhodné pro hosty, kterým nevadí domácí zvířata včetně jejich přirozených zvukových projevů.

© 2023 Všechna práva vyhrazena
Apartmán U Tesařů 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!